„Súčasná situácia a izolácia od našich každodenných aktivít a ľudí nás utvrdila v názore, že bývanie v dome má omnoho viac výhod ako bývanie v byte. Aké sú výhody a pozitívne stránky bývania v dome? Garáž, pestovanie, záhrada, chov, zvieratá a mnoho ďalších. Či už pracujeme v garáži, sadíme v záhrade alebo sa staráme o svoje zvieratá, pri každej z týchto činností si rozširujeme svoje znalosti a navyše dosahujeme duševnú rovnováhu a psychickú pohodu.“

Vieme si vytvoriť vlastné pohodlie. Jednoduchou prerábkou, zmenou interiéru, dispozície alebo dizajnu, prirobením ďalšej miestnosti, prípade kompletnou výstavbou dokážeme premeniť sny na realitu.

Aktíva práca na záhrade poskytuje nielen dlhodobú výhodu v podobe vlastnej vypestovanej zeleniny a ovocia, ale aj priestor na pravidelný pohyb prospešný nášmu zdraviu. Súčasťou záhrady môže byť napríklad aj bazén, ktorý ocení každá veková kategória, najmä deti. Práca v garáži, údržba auta alebo iné „kutilovské“ aktivity podporujú používanie, no najmä rozvoj našej kreativity. Či už chováme dobytok, sliepky alebo vlastníme psa, pochopenie zvieracej ríše je pomerne zložitá veda. Každá minúta venovaná našim zvieratám prispieva rozvoju našich znalostí v oblasti starostlivosti o zvieratá. Nielen tieto, ale aj ďalšie iné výhody prináša bývanie v dome.

architektonicka spolocnost Bratislava
projekt bungalov

Môžeme sa socializovať v kruhu svojich najbližších, organizovať gril párty, narodeninové oslavy alebo víkendové posedenia. Svojich priateľov alebo iných ľudí môžeme pozvať k sebe domov bez toho, aby sme ich nechali zasahovať do nášho súkromia, pozveme ich na záhradu. Naša záhrada môže poskytovať spojenie s prírodou, pričom nie sme ovplyvňovaní a vyrušovaní susedmi, s čím sa stretávame v panelákoch. Či sa rozhodneme o pol noci vypiť čaj na záhrade, poliať kvety alebo vysávať, nebude to nikomu prekážať.

Nepotrebujeme haciendy ak chceme hovoriť o nadštandardnom bývaní. Bývanie v tzv. mini domčeku nám poskytne nielen vysoký štandard, ale aj nízko-nákladové a najmä útulné bývanie. Používanie krbu nám dodá nielen teplo, ale aj svetlo, fotovoltalika a solárne panely znížia naše náklady na minimum a príprava jedla bude mať najnižšie náklady.

Jedlo môžeme pripravovať z ovocia a zeleniny, ktoré si sami vypestujeme. Nielen šetrenie nákladov, ale aj dodržiavanie zdravej životosprávy súvisí s pestovaním ovocia alebo zeleniny. To sa týka aj chovu zvierat, s ktorým je navyše spojené rozširovanie znalostí v tejto oblasti.

Optimalizácia nákladov na bývanie môže byť čisto v našej réžii. Dokážeme ovládať kúrenie, temperovať, znižovať spotrebu energie, prípadne doplniť alternatívne zdroje energie (fotovoltalika, solárne panely). Dokonca aj krb nám môže pomôcť optimalizovať náklady, ak hovoríme o využívaní tepla z krbu, svetla, prípadne krb vieme využiť na prípravu niektorých jedál.

nizko nakladovy bungalov

Kľúčové výhody bývania v mini domčeku:

– pohodlie
– sloboda
– vlastný interiérový dizajn/prerobenie
– aktívny pohyb
– kreativita
– silná komunita
– spojitosť s prírodou
– vlastná optimalizácia nákladov
– nadobúdanie nových znalosti (pestovanie, chov).

Pre viac informacií kliknite tu: