Architektonicko štýlové terasy

Určite sa s nami zhodnete na tom, že jedným zo skvelých doplnkov štýlového a jedinečného domu alebo bytu je terasa. Terasa rovnako ako átrium, veranda alebo balkón ponúka možnosť prejaviť kreativitu a Váš preferovaný štýl. Konceptuálna inšpirácia vie byť užitočná pri výbere správneho nábytku a rastlín, dokonca vytvára myšlienku zakomponovania krbu.

Návrh modernej terasy ponúka možnosť výberu dizajnových nápadov z veľkého množstva trendov. Prvá otázka, na ktorú si treba odpovedať je, či chcete drevenú podlahu alebo kameň. Terasa je súčasťou Vášho domova, takže je veľmi dôležité zvážiť prepojenie a zladenie terasy s priľahlou kuchyňou alebo obývacou izbou. Pomerne častou otázkou býva možnosť prepojenia terasy so záhradou. Netreba zabúdať na prípadné výškové rozdiely jednotlivých plôch. Rozdiely a odchýlky v úrovni môžu spôsobiť rôzne problémy, preto je potrebné tento faktor starostlivo zvážiť hneď na začiatku procesu.

Ďalším z dôležitých krokov je dôkladný výber materiálov, ktoré budú použité. Terasy s dlažbovými doskami, ak sú správne aplikované, sú dlhodobé a vyžadujú si malú údržbu. Treba sa však uistiť, či bude dažďová voda odtekať správnym spôsobom.

Vedeli ste, že

Drevená podlaha z masívu časom dostane šedasto-antracitový nádych farby. Je to spôsobené meniacim sa počasím. Priame slnko však nerozpáli masív tak, ako kompozitné terasové dosky. Tie potom držia vysokú teplotu a terasy sú horúce. Kompozit na rozdiel od masívu ostáva na vzhľad dlhšiu dobu rovnaký a nepracuje tak, ako masív.